İsterseniz bir rehber aracılığıyla, isterseniz sadece eşiniz ve siz, gittiğiniz şehrin saklı güzelliklerini ve gizli noktalarını bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kapsamlı bir harita edinip gezmeye başlamadan önce şehri iyi bilen birinden şehrin hangi noktalarına girmemeniz gerektiğini öğrenmek olacak. Bundan sonrası tamamen size ve ne kadar cesur olduğunuza bağlı. İster otantik yemekleri deneyin, isterseniz şehrin kültürel danslarını öğrenin ya da gittiğiniz yerin halkıyla kaynaşın. Örneğin; Avrupa’nın gözde balayı aktivitelerine şans tanıyıp eğlence dolu bir keşfe çıkabilirsiniz. Tabii bunları yaparken kendinizi tehlikeye sokmayın ve turist olduğunuzu da unutmayın.

Bütün bir yıl çalışmışsınız, düğün planları bir yandan, ev ve iş koşuşturması bir yandan çok yoruldunuz. Balayınızda teknolojiyi unutmaya ne dersiniz? Susmayan bir cep telefonu, yanınıza bile almak istemediğiniz o sıkıcı dizüstü bilgisayar ve onsuz bir tatili düşünemeyeceğiniz i-pad’iniz. Hepsini, evet hepsini evde bırakın. Otel numaralarını aileniz ve yakın arkadaşlarınıza vererek acil durumlar için önlem alın ve tatilin tadını çıkartın. Balayınızda çalan telefonlar, yığılan mailler ya da can sıkan haberler olmasın. Bütün yorgunluğunuzu ve teknolojinin enerjisini üzerinizden atacağınız rüyalarınızı süsleyecek balayı adalarında ya da muhteşem koylarda her şeyi unutun! Yüzün, tırmanın, kamp yapın ya da en güzel şelalenin altında yıkanın. Teknolojiyi geride bıraktığınızda ne kadar çok vaktiniz kalacağını tahmin bile edemezsiniz.

34 defa okundu.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>