Evlenme tarihiniz belli oldu ve artık günler kala kuaföre gidip bir randevu alma zamanı. Herşeyin güzel olması için verilen çaba iyi sonlanmalı.Gelin adayı kafasında önce nasıl bir makyaj  istiyor ona karar vermeli ki makyöz ona göre hareket etsin.Kuaförden malzeme kullanılmamasını istiyorsanız mutlaka yanınızda malzemelerinizi götürün.

-Makyajın nasıl yapılacağını mutlaka uzmanına bırakın,  tabii ki sizde fikrinizi beyan edin unutmayın sizi en iyi yine siz tanırsınız. Düzenli olarak kendinize makyaj yaptığınıza göre ne sevip sevmediğiniz konusunda kararlı davranın ve baştan ne istediğinizi belirtin. Ya da ilk düğününüzde makyaj yapılacaksa uzman size yardımcı olur.Yani genel havayı, nasıl görünmek istediğinizi paylaşırsanız makyözün işi de kolaylaşacaktır.

-Teknik olarak makyajdan önce mutlaka cilt bakımı isteyin haliyle günlerdir yorgun olan yüz solgun ve  cansız gözükebilir. Düğününüzde en güzel tabii ki siz olmalısınız.

-Cilt bakımından sonra yüzünüze genel olarak  yapılan temizleme işini(kaş,bıyık) yaptırın.Makyajdan önce karnınızı doyurmalı ve dişinizi fırçalamalısınız ki makyajınız bozulmasın.

-Kullanılacak malzemelerin kalitesine mutlaka dikkat edin çünkü düğün gününüzde kızarmış bir göz ya da allerji problemi yaşamayın.

-Aslında gelin makyajının abartılı olması tercih edilir ama son yıllarda sadelik ön planda o yüzden sade yani doğala yakın makyaj çok daha gösterişli olabilir.

gelin-makyaji5

Picture 1 of 15

-Gelinlik rengine göre göz makyajında seçim çok önemlidir.Gelinlik tam beyaz ise gözlere pembemsi tonlar, gelinlik krem tonlarında ise bakıra çalan renkler kullanılmalıdır.Rimel kullanılırken de rimel kalıntılarının top top olmaması makyaj bittikten sonra da kaşların makyaja göre fırçalanıp şekle sokulması gerekir.

-Yüz tipinize hangi tür makyajın gideceğini az çok bilirsiniz o yüzden çelişkili bir durum olursa mutlaka müdahale edin ki rezil olmayın.Mümkün olduğunca çabuk bozulmayan kaliteli malzemeler tercih edin ya da temin edin.Ömür boyu mutluluklar diliyoruz şimdiden…

384 defa okundu.

Bu Yazı İçin Arama Terimleri :
Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>